"Pasy", po pierwszy w historii klubu, wywalczyły Puchar Polski 24 lipca, pokonując w Lublinie Lechię Gdańsk 3:2. Wtedy nie było okazji do wspólnego fetowania sukcesu z sympatykami, gdyż piłkarze udali się na urlopy. Wraz z rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu, wywalczone trofeum, zostało zaprezentowane kibicom.

Reklama

Na placu przed stadionem zebrało się około tysiąca fanów, którzy entuzjastycznie przywitali przybyłych piłkarzy oraz sztab szkoleniowy. Skandowano nazwiska piłkarzy, zwłaszcza bohatera meczu finałowego i autora zwycięskiego gola – Mateusza Wdowiaka, wychowanka klubu.

Właściciel i prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak przemawiając, ze sceny zapewnił, że nadal będzie tworzył warunki do budowy nowoczesnego, profesjonalnego mocnego klubu.

"Mam nadzieję, że co roku będziemy mieli okazję świętować zdobywane trofea" – podkreślił.

Z kolei trener Probierz przypomniał, że gdy trzy lata temu rozpoczynał pracę w Cracovii obiecał Filipiakowi, że wywalczy jakieś trofeum i teraz cieszy się, że spełnił tę obietnicę.

Kibice mogli na telebimie zobaczyć wszystkie bramki zdobyte przez Cracovię w minionej edycji Pucharu Polski, obejrzeli też pokaz laserowy.

Zaprezentowano także nowych piłkarzy. Do tej pory Cracovię wzmocniło trzech graczy – napastnik Marcos Alvarez z niemieckiego VfL Osnabruck oraz obrońcy Korony Kielce - Ivan Marquez i Michael Gardawski. Z wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec powrócił Rubio, a z Korony Bojan Cecaric.

Zespół opuścił już sprzedany do Legii Warszawa napastnik Rafael Lopes oraz stoper Niko Datkovic, z którym nie przedłużono kontraktu. Chorwat związał się z węgierskim klubem Kisvarda FC.

Drużyna ze spokojem może rozpocząć wspólne treningi, gdyż przeszła testy na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki były negatywne.

Już w niedzielę Cracovia będzie miała okazję wywalczyć kolejne trofeum, gdyż w meczu o Superpuchar zmierzy się w Warszawie z mistrzem Polski – Legią.

16 sierpnia drużynę Probierza czeka mecz 1/32 finału Pucharu Polski z 1-ligowym Chrobrym Głogów. Wcześniej, bo 10 sierpnia "Pasy" poznają rywala w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Europy.

Sezon w ekstraklasie zainaugurują natomiast 22 sierpnia meczem na swoim stadionie z Pogonią Szczecin. Cracovia rozgrywki te rozpocznie z pięcioma ujemnymi punktami. To efekt kary, za czyny korupcyjne z sezonu 2003/04.