Malenica jest wychowankiem NK Osijek - czwartej drużyny chorwackiej ekstraklasy, w której rozegrał 117 oficjalnych spotkań. W ostatnim sezonie był jednak tylko rezerwowym, wystąpił w jednym meczu krajowego pucharu. W przeszłości był także wypożyczany do innych chorwackich zespołów - HNK Segesty Sisak i HNK Cibalii Vinkovci.

Reklama

Lech jeszcze przed zakończeniem poprzednich rozgrywek podpisał kontrakt z Filipem Bednarkiem, golkiperem grającym ostatnio w SC Heerenveen. Wobec poważnej kontuzji Mickey'a van der Harta (Holender nie zagra co najmniej do końca roku), musiał sięgnąć po kolejnego bramkarza.

"Chcemy jak najdłużej grać na trzech frontach i musimy być przygotowani, gdyby któremuś z naszych golkiperów przydarzył się jakiś uraz lub pauza z powodu kartek. Marko ma naciskać na Filipa Bednarka i podjąć z nim rywalizację o miejsce w składzie. Rok temu mówiono o nim, że jest najlepszym bramkarzem ligi, a wciąż jest w takim wieku, że może jeszcze się rozwijać i robić postępy" - powiedział dyrektor sportowy "Kolejorza" Tomasz Rząsa, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Bramkarz będzie występować w Lechu na zasadzie rocznego wypożyczenia. Poznański klub w umowie zapewnił sobie prawo pierwokupu.

Chorwat w poniedziałek przechodził badania medyczne oraz testy na obecność koronawirusa. Dały one wynik negatywny, dlatego piłkarz jeszcze wieczorem dołączył do drużyny, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w Opalenicy.