Przyszedłem tutaj pomóc zespołowi w zajęciu jak najlepszego miejsca i w osiągnięciu dobrych rezultatów w europejskich pucharach. Trafiłem do solidnego zespołu, prezentującego styl gry, który mi odpowiada. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o transferze miała również osoba trenera Waldemara Fornalika – powiedział zawodnik cytowany w klubowym komunikacie.

Reklama

Był już piłkarzem Piasta w sezonie 2012/13, ale wtedy wystąpił tylko w jednym oficjalnym meczu tej drużyny. Grał też m.in. w niemieckim 1.FC Kaiserslautern, Zagłębiu Lubin i Górniku Łęczna. W Łudogorcu występował przez minione dwa i pół roku.

Cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu. Dzięki temu ruchowi transferowemu wzrośnie rywalizacja w składzie, a szczególnie wśród napastników. Wierzę, że w najbliższym sezonie Kuba potwierdzi swoją bramkostrzelność i dobre umiejętności, które niewątpliwie posiada - ocenił nowego zawodnika dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk.

Świerczok w minionym sezonie zdobył dla Łudogorca sześć bramek. W styczniu zagrał przeciwko gliwiczanom podczas sparingu w tureckim Belek. Drużyna trenera Waldemara Fornalika wygrała to spotkanie 2:0. W polskiej ekstraklasie trzykrotny reprezentant Polski uzyskał 27 bramek w 68 występach.

Piast zajął w minionym sezonie ekstraklasy trzecie miejsce i 27 sierpnia zagra na wyjeździe z białoruskim Dynamem Mińsk w eliminacjach Ligi Europy.

Wcześniej gliwiczanie pozyskali latem pomocników Arkadiusza Pyrkę (Znicz Pruszków), wychowanka Atletico Madryt o polskich korzeniach Javiera Ajenjo Hyjka, Patryka Lipskiego z Lechii Gdańsk oraz napastnika Michała Żyro ze Stali Mielec. Zespół z Gliwic awansował już do 1/16 finału Pucharu Polski, a nowy sezon ligowy rozpocznie w sobotę we Wrocławiu meczem ze Śląskiem.