Według nieoficjalnych informacji kwota transferu wynosi około 3,5 mln zł. Dla "Pasów" była to praktycznie ostatnia okazja zarobku, gdyż zawodnik miał ważny kontrakt do końca tego sezonu. Barnsley w minionym sezonie Championship zajęło 21. miejsce, ostatnie które gwarantowało utrzymanie.

Reklama

Helik, który jest wychowankiem Ruchu Chorzów, do Cracovii trafił latem 2017 roku. W barwach krakowskiego klubu rozegrał 88 spotkań w ekstraklasie, w których zdobył dziewięć bramek. W minionym sezonie świętował zdobycie Pucharu Polski. Był ostatnio podstawowym środkowym obrońcą drużyny Michała Probierza.

Jest piątym piłkarzem, który w tym oknie transferowym odszedł z Cracovii. Wcześniej do Legii Warszawa sprzedano Rafaela Lopesa. Nie przedłużono kontraktu z Niko Datkovicem. Po rozwiązaniu umowy Janusz Gol związał się z Dinamem Bukareszt, a Ivanowi Fjolicowi skończyło się wypożyczenie z KRC Genk.

Cracovia, choć w dwóch kolejkach zdobyła cztery punkty, zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy, gdyż ukarana została pięcioma ujemnymi punktami, za czyny korupcyjne w sezonie 2003/04.