O transferze pomocnika spekulowano już po zakończeniu poprzedniego sezonu ekstraklasy. Lech miał otrzymać wiele ofert od klubów chcących pozyskać Jóźwiaka, sam piłkarz nie ukrywał, że chce odejść z Poznania. W sobotę zabrakło go już w składzie na mecz ligowy ze Śląskiem Wrocław.

Reklama

We wtorek lechita udał się do Anglii na testy medyczne, w środę rano podpisał kontrakt z zespołem Derby County, który w poprzednim sezonie zajął 10. miejsce w Championship. Derby rozgrywki rozpoczęło od porażki na własnym stadionie z Reading 0:2. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Luton.

W angielskim klubie występuje także inny polski zawodnik Krystian Bielik, a w przeszłości grali tam m.in. Tomasz Cywka, Tomasz Hajto, Przemysław Kaźmierczak i Grzegorz Rasiak.

"Kamil był ważnym ogniwem naszego zespołu. Każdym występem pokazywał drzemiący w nim wielki potencjał, a przez ostatnie lata poczynił ogromny progres. Byliśmy świadomi, że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy musieli podać sobie ręce. +Józiu+ chce zrobić kolejny krok w swojej karierze, a my dziękujemy mu za wszystko, co zrobił dla zespołu. Życzymy mu powodzenia. Mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się przetną" - powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Jóźwiak w barwach "Kolejorza" rozegrał 104 spotkania w ekstraklasie i zdobył 15 goli. Pełnił tez funkcję kapitana zespołu. W seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył trzy występy.