Chcemy w każdy możliwy sposób wspomóc polskie kluby w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki tej decyzji drużyna z Poznania zyska więcej czasu na przygotowania do meczu 4. rundy eliminacji tych rozgrywek. Teraz trzymamy mocno kciuki za zespoły Legii i Piasta - powiedział prezes zarządu Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

Reklama

Jak poinformowano w komunikacie, decyzja o przełożeniu spotkania Lech - Pogoń została podjęta w porozumieniu z nadawcami telewizyjnymi; nowy termin meczu ustali wkrótce Departament Rozgrywek Ekstraklasy S.A.

"Kolejorz" już wcześniej wystosował prośbę do Pogoni o ewentualne przełożenie najbliższego meczu ligowego, ale jak zaznaczył rzecznik prasowy Lecha Maciej Henszel, klub ze Szczecina nie chciał się zgodzić. "Portowcy" wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Wicemistrz Polski w środę zakwalifikował się do czwartej, ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy po zwycięstwie w Nikozji nad cypryjskim Apollonem Limassol 5:0. W meczu o awans do fazy grupowej zmierzy się ze zwycięzcą czwartkowego spotkania Royal Charleroi (Belgia) - Partizan Belgrad (Serbia). Lech decydujące spotkanie rozegra 30 września lub 1 października.