Jimenez pokonał bramkarza rywali w 55. minucie. Spotkanie odbyło się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta występuje jako gospodarz.

Dla zabrzan to przełamanie po serii trzech meczów bez zwycięstwa, w których zdobyli tylko jeden punkt. Obecnie mają ich łącznie 16 i tracą trzy do rewelacyjnego lidera - Rakowa.

Dzień wcześniej częstochowianie, grający domowe mecze w Bełchatowie, pokonali tam beniaminka Stal Mielec 2:1.

Raków na inaugurację uległ broniącej tytułu Legii Warszawa 1:2, grając całą drugą połowę w dziesiątkę, jednak w siedmiu kolejnych spotkaniach odnotował sześć zwycięstw i jeden remis (stracił gola na 2:2 z Cracovią w ostatnich sekundach).

Warta z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje 12. miejsce, ale ma jedno spotkanie zaległe.

Z powodu pandemii koronawirusa mecze odbywają się bez udziału kibiców.

Wyniki meczów 8. kolejki ekstraklasy piłkarskiej:

2020-10-23:

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)

Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2 (0:0)

2020-10-24:

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:0

2020-10-25:

Raków Częstochowa - PGE FKS Stal Mielec 2:1 (1:0)

Lech Poznań - Cracovia Kraków 1:1 (0:1)

2020-10-26:

Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Piast Gliwice 8 0 2 6 5-14 2 -9

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze. Cracovia ukarana odjęciem pięciu punktów za korupcję