Raków o czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo walczył bez swojego kapitana i podpory defensywy Tomasa Petraska, który nie mógł wystąpić z powodu kontuzji kolana. Z kolei trener gości po ostatniej porażce z Lechią Gdańsk (1:3) w wyjściowym składzie dokonał pięciu zmian. Zgodnie z zastrzeżeniem w umowie przeciwko swoim niedawnym kolegom nie wystąpił m.in. napastnik Felicio Brown Forbes.

Pierwsza połowa była wyrównana i otwarta, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe oraz gole. W grze gospodarzy brakowało płynności i błysku, czym imponowali w poprzednich spotkaniach. Przed przerwą poważnie bramce Wisły zagrozili w 7. minucie, kiedy po zagraniu Ivana Lopeza z bliskiej odległości w dobrej okazji spudłował Vladislavs Gutkovskis. Z kolei w 37. minucie dobrze spisującego się Mateusza Lisa do interwencji uderzeniem zza pola karnego zmusił Patryk Kun.

Pod drugą bramką Jakub Szumski musiał wykazać się przy strzale Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu wolnego w 9. minucie. W pozostałych akcjach dobrze zorganizowanym podopiecznym Artura Skowronka brakowało jakości w ofensywie.

Gra Rakowa ożywiła się po zmianie stron. W 53. minucie blisko swojego kolejnego gola w ekstraklasie był Lopez, ale mocne uderzenie Hiszpana wylądowało na bocznej siatce. Później częstochowianie co prawda umieścili dwukrotnie piłkę w bramce Wisły, lecz trafień obrońców Andrzeja Niewulisa i Kamila Piątkowskiego – z uwagi na faul i pozycję spaloną - nie uznał arbiter. W kolejnych akcjach znów spudłował zaś Gutkovskis, a Marcin Cebula trafił w słupek.

Wiślacy przetrwali napór lidera, a później mieli swoje okazje. W dobrej sytuacji skiksował jednak rezerwowy Fatos Beciraj, a uderzenie głową Michala Frydrycha po rzucie rożnym obronił Szumski.

Raków Częstochowa - Wisła Kraków 0:0
Żółta kartka - Wisła Kraków: Michal Frydrych, Dawid Abramowicz
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Mecz bez udziału publiczności
Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Maciej Wilusz - Fran Tudor, Igor Sapała, Marko Poletanovic, Patryk Kun (78. Daniel Bartl) - David Tijanic (46. Marcin Cebula), Vladislavs Gutkovskis (84. Oskar Zawada), Ivan Lopez Alvarez
Wisła Kraków: Mateusz Lis - David Niepsuj (85. Łukasz Burliga), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Dawid Abramowicz - Jakub Błaszczykowski (46. Fatos Beciraj), Dawid Szot (89. Aleksander Buksa), Nikola Kuveljic, Chuca, Stefan Savic (68. Rafał Boguski) - Jean Carlos Silva

Wyniki meczów 9. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2020-11-07:
Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)
PGE FKS Stal Mielec - Warta Poznań 0:1 (0:0)
2020-11-08:
Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (0:1)
Pozostałe mecze kolejki
2020-11-16
Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin (20.30)
2020-11-19
Wisła Płock - Pogoń Szczecin (20.30)
2020-11-20
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław (18.00)
Górnik Zabrze - Piast Gliwice (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Piast Gliwice 8 0 2 6 5-14 2 -9
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze