O Bejgera zimą starało się kilka klubów, m.in. Raków Częstochowa, ale wyścig o jednego z najzdolniejszych polskich środkowych obrońców młodego pokolenia wygrał Śląsk. Zawodnik przechodzi do Wrocławia na zasadzie definitywnego transferu, a umowa została zawarta do czerwca 2025 roku.

Reklama

„Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomie” – scharakteryzował zawodnika dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.

Zawodnik po podpisaniu umowy przyznał, że jego powrót do Polski był przemyślany, a oferta klubu z Dolnego Śląska najciekawsza.

„Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavicką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję” – dodał.

Reklama

To drugi zawodnik pozyskany zimą przez zespół z Oporowskiej. W piątek wrocławianie poinformowali, że do końca sezonu z Rakowa został wypożyczony Maciej Wilusz.