Gruziński pomocnik ostatnio grał w Tobole Kostanaj z Kazachstanu, ma za sobą występy także w azerskim FK Qabala i klubach z ojczyzny. Ma na koncie 33 mecze w reprezentacji Gruzji, w których strzelił pięć bramek i zaliczył sześć asyst. Jak przyznał dyrektor sportowy "Kolejorza" Tomasz Rząsa, zawodnik wzmocni rywalizację w drugiej linii.

Reklama

"Już za chwilę rozpoczynamy rundę wiosenną i chcieliśmy wzmocnić rywalizację w środku pola w kontekście tego, że Radek Murawski dołączy do nas latem. Dlatego zakontraktowaliśmy Nikę Kwekweskiriego, który związał się z nami półroczną umową z opcją przedłużenia o dwa lata. To doświadczony piłkarz, który jesienią regularnie grał nie tylko w klubie, ale też w reprezentacji Gruzji" - powiedział Rząsa cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Gruziński zaciąg na Bułgarskiej

Kwekweskiri jest drugim Gruzinem w kadrze poznańskiego zespołu. Jesienią przyszedł napastnik Nika Kaczarawa, który obecnie przechodzi rehabilitację po kontuzji stawu skokowego.

Lech w zimowym okienku zakontraktował czterech nowych piłkarzy. Do zespołu wcześniej dołączyli szwedzki pomocnik Jasper Karlstroem oraz dwaj obrońcy - Bartosz Salamon i Chorwat Antonio Milic. Poznański klub podpisał też umowę z Radosławem Murawskim, występującym obecnie w tureckim Denizlispor, ale będzie ona obowiązywać dopiero od 1 lipca.