Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy kończą się 16 maja, co oznacza, że kibice będą mogli zobaczyć - przy 25-procentowym zapełnieniu trybun - spotkania 30. kolejki.

Reklama

W ostatnich miesiącach, z powodu pandemii koronawirusa, stadiony pozostawały puste.

Z kolei na 26 maja zaplanowano w Gdańsku finał Ligi Europy UEFA. Na stadionie ma zasiąść około 10 tysięcy kibiców.

Siłownie i baseny

Od 29 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność klubów fitness i siłowni, a także basenów, ale z limitem 1 osoby na 15 m kw powierzchni - wynika z opublikowanego rozporządzenia Rady Ministrów. Będą obowiązywały limity osób.

Warunek nie dotyczy działalności polegającej na prowadzeniu siłowni, klubów i centrów fitness: "działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów; dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych" - dodano w rozporządzeniu.

W dokumencie wskazano, że od 29 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. przywrócona będzie działalność basenów, aquaparków i obiektów sportowych zamkniętych. Będą mogły być udostępnione ograniczonej liczbie osób - "nie większej niż połowa obłożenia basenu, aquaparku, albo obiektu".

Jednocześnie "udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami" - dodano w rozporządzeniu.