28-letni zawodnik grał przez ostatnie dwa i pół roku w serbskiej Crvenej Zveździe Belgrad, a wcześniej m.in. w Juventusie Turyn i Atalancie Bergamo. Boakye przed podpisaniem umowy przeszedł testy medyczne (w tym na obecność koronawirusa) i sprawnościowe.

Reklama

Zabrzanie zajmują obecnie piąte miejsce w ekstraklasie. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. W środę na wyjeździe (w Bełchatowie) zagrają z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski.

Za nami kilka bardzo intensywnych dni ciężkiej pracy, która zakończyła się powodzeniem. Nie muszę dodawać, że sprowadzenie takiego piłkarza nie jest codziennością. Śmiem twierdzić, że po 1989 roku nie trafił do Górnika piłkarz z takim CV. W podjęciu przez piłkarza decyzji pomogła jego dziewczyna, która od kilku miesięcy studiuje w Polsce, ale była też gigantyczna praca naszego działu skautingu – powiedział prezes Górnika Dariusz Czernik, cytowany w klubowym komunikacie.

Jego zdaniem nowy gracz powinien dodać jakości drużynie. Wierzymy, pomoże nam zdobywać gole i punkty, ale też będzie dla naszej młodzieży fantastycznym partnerem na treningach. Do kibiców mam prośbę, by trzymali za nas kciuki i byśmy jak najszybciej mogli wspólnie pokazać Richmondowi, że może i grał w wielu świetnych klubach, ale takiej atmosfery, jaka panuje na stadionie Górnika, nigdy wcześniej nie poznał – dodał prezes.

Wcześniej działacze Górnika wypożyczyli na pół roku do serbskiego Radnika Surdulica defensywnego pomocnika Filipa Bainovica. Do 2-ligowej Chojniczanki przeszedł inny gracz linii środkowej Adam Ryczkowski.