Dziennik Gazeta Prawana logo

Exposito w trzy minuty trafił dwa razy i pozbawił Pogoń punktów [WYNIKI i TABELA]

28 lutego 2021, 19:53
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Piłkarze Śląska Wrocław Guillermo Cotugno (L) i Erik Exposito (P) cieszą się z gola podczas meczu Ekstraklasy z Pogonią Szczecin
<p>Piłkarze Śląska Wrocław Guillermo Cotugno (L) i Erik Exposito (P) cieszą się z gola podczas meczu Ekstraklasy z Pogonią Szczecin</p>/PAP
Pogoń pierwsza strzeliła gola, dominowała i mogła strzelić kolejne bramki, ale z Wrocławia wyjechała z niczym. Śląsk obudził się tuż przed przerwą i w ciągu trzech minut zdobył dwa gole, które dały im zwycięstwo.

Od pierwszych minut przewagę uzyskała Pogoń i szybko udokumentowała ją golem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnicy Śląska tak pilnowali rywali, że Jakub Bartkowski znalazł się zupełnie sam i strzałem głową nie dał szans Matusowi Putnockyemu.

Goście po strzeleniu gola wcale nie zrezygnowali z ataków i kilka chwil później mieli wyśmienitą okazję na podwyższenie prowadzenia. Szczecinianie wyprowadzili kontratak i znaleźli się czterech na dwóch. Nie tylko jednak nie trafili do siatki, ale nawet nie oddali strzału.

W kolejnych fragmentach gry przewaga Pogoni nie była już tak duża, ale nadal to akcje gości były groźniejsze i tylko oni stwarzali sytuacje bramkowe. Szansę na gola miał m.in. Kacper Kozłowski, ale zamiast do siatki trafił w debiutującego w ekstraklasie Łukasza Bejgera.

Exposito razy dwa

Goście przeważali, ale niespodziewanie schodzili w przerwie do szatni przegrywając. Śląsk pierwszy celny strzał oddał na minutę przed regulaminowym czasem pierwszej połowy i zdobył od razu gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony błąd popełnił Dante Stipica i piłka trafiła na głowę Erika Exposito, a później do siatki.

Trzy minuty później wrocławianie oddali drugi strzał i wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym najpierw strzelał Mathieu Scalet, a do odbitej piłki dopadł Exposito i zrobiło się 2:1.

Po zmianie stron pierwszy niespodziewanie zaatakował Śląsk. Po szybkiej akcji w idealnej sytuacji znalazł się Exposito, ale Hiszpan źle przyjął piłkę i nie zdołał oddać nawet strzału.

Goli powinno być więcej

W kolejnych fragmentach spotkania optyczną przewagę posiadała Pogoń, ale jeżeli w pierwszej połowie z dużą łatwością przedostawała się w pobliże pola karnego gospodarzy i stwarzała bramkowe sytuacje, to po przerwie zupełnie nie radziła sobie z zagęszczoną obroną gospodarzy. Szczecinianie grali zdecydowanie za wolno, aby zaskoczyć rywali, a z drugiej strony Śląsk się lepiej ustawiał.

Dopiero na kwadrans przed końcem spotkania goście ponownie zagrozili bramce wrocławian. Po ładnej akcji Kamil Drygas huknął z kilku metrów, ale trafił tylko w poprzeczkę. Była to pierwsza i ostatnia okazja przyjezdnych na gola po przerwie.

Za to Śląsk powinien podwyższyć prowadzenie. Najlepszą szansę miał Robert Pich, który po dograniu Exposito miał już tylko bramkarza rywali przed sobą i trafił prosto w niego. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Jakub Bartkowski (11-głową), 1:1 Erik Exposito (44-głową), 2:1 Erik Exposito (45+2)
Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Mateusz Praszelik. Pogoń Szczecin: Jakub Bartkowski
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Mecz bez udziału publiczności
Śląsk Wrocław: Matus Putnocky – Guillermo Cotugno, Łukasz Bejger, Mariusz Pawelec (20. Mark Tamas), Dino Stiglec - Bartłomiej Pawłowski, Mateusz Praszelik (46. Lubambo Musonda), Waldemar Sobota (75. Szymon Lewkot), Mathieu Scalet, Robert Pich – Erik Exposito
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski (84. Mariusz Fornalczyk), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luis Mata (71. Kacper Smoliński) - Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski, Alexander Gorgon (67. Kamil Drygas), Kacper Kozłowski (67. Adrian Benedyczak), Sebastian Kowalczyk - Luka Zahovic

Wyniki meczów 19. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2021-02-26:
Warta Poznań - Lech Poznań                     1:2 (0:0)
Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
2021-02-27:
PGE FKS Stal Mielec - Lechia Gdańsk            0:1 (0:1)
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice          0:1 (0:0)
Górnik Zabrze - Legia Warszawa                 1:2 (1:1)
2021-02-28:
Wisła Płock - Wisła Kraków                     1:3 (0:0)
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin                 2:1 (2:1)
Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin          2:4 (1:2)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
1. Legia Warszawa                  19 12 3  4 33-20    39 +13
2. Pogoń Szczecin                  19 10 5  4 24-12    35 +12
3. Raków Częstochowa               19 10 4  5 30-20    34 +10
4. Lechia Gdańsk                   19  9 2  8 25-22    29 +3
5. Śląsk Wrocław                   19  8 4  7 24-20    28 +4
6. Górnik Zabrze                   19  8 3  8 23-22    27 +1
7. KGHM Zagłębie Lubin             19  7 5  7 23-22    26 +1
8. Lech Poznań                     19  6 7  6 27-25    25 +2
9. Jagiellonia Białystok           19  7 4  8 26-29    25 -3
10. Wisła Kraków                   19  6 6  7 30-26    24 +4
11. Piast Gliwice                  19  6 6  7 24-22    24 +2
12. Warta Poznań                   19  7 2 10 18-22    23 -4
13. Wisła Płock                    18  6 4  8 23-28    22 -5
14. Cracovia Kraków                19  5 8  6 21-24    18 -3
15. Podbeskidzie Bielsko-Biała     19  4 5 10 18-42    17 -24
16. PGE FKS Stal Mielec            18  3 6  9 18-31    15 -13
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze
*) Cracovia ukarana odjęciem pięciu punktów za korupcję

Mecze w następnej kolejce
2021-03-05:
Wisła Kraków - Górnik Zabrze (20.30)
2021-03-06:
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk (15.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (17.30)
Raków Częstochowa - Cracovia Kraków (20.00)
2021-03-07:
Piast Gliwice - PGE FKS Stal Mielec (12.30)
Pogoń Szczecin - Lech Poznań (15.00)
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (17.30)
2021-03-08:
Warta Poznań - Wisła Płock (18.00)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj