W krótkim komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych klub nie informuje wprost o powodach odejścia Bogdana Zająca. Jego dymisji po ostatnim meczu, przegranym w Białymstoku z kiepskim stylu z Pogonią Szczecin 0:1, domagali się kibice. Jagiellonia od sześciu meczów nie odniosła zwycięstwa, zdobywając w tych spotkaniach tylko dwa punkty. Przegrała trzy ostatnie spotkania w ekstraklasie.

Reklama

Zając był trenerem Jagiellonii od sierpnia ubiegłego roku. Zastąpił wtedy na tym stanowisku Bułgara Iwajło Petewa. Przez wiele lat był asystentem Adama Nawałki, gdy ten był selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. W Białymstoku po raz pierwszy pracował na własne konto na najwyższym poziomie rozgrywek krajowych. Podpisał wtedy roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Po jego dymisji tymczasowym trenerem Jagiellonii został Grzyb, który był asystentem w sztabie trenerskim pierwszego zespołu. Były wieloletni gracz i kapitan białostockiej drużyny w tym sezonie prowadził już zespół w dwóch meczach, gdy trener Zając był chory.

Reklama