"Portowcy" ten mecz powinni wygrać różnicą kilku goli. Jednak ciągle są nieskuteczni pod bramką rywali. Gola na wagę trzech punktów zdobyli w sytuacji nieoczywistej. W środku pola przejęli piłkę od konstruujących akcję gości. Kacper Kozłowski pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, dograł do Michała Kucharczyka, który płaskim strzałem pokonał Dusana Kuciaka.

Wcześniej gospodarze kilka razy mogli pokonać bramkarza gdańszczan. Albo pudłowali, albo Kuciak pojedynki wygrywał.

W 20 min. Adrian Benedyczak strzelił minimalnie ponad poprzeczką. Potem golkiper gości bronił strzały Rafała Kurzawy i Sebastiana Kowalczyka. Pierwsza część meczu jednak zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie nadal gospodarze dominowali, ale brakowało wykończenia akcji pod bramką Lechii. Aż do 69. minuty, gdy Kucharczyk strzelił gola. Dopiero wtedy goście zaczęli konstruować akcje ofensywne. Na kwadrans przed końcem Dante Stipica obronił groźny strzał Michała Gajosa.

W odpowiedzi Kucharczyk był bliski podwyższenia prowadzenia na 2:0. Jednak minimalnie chybił. Pod koniec bliski doprowadzenia do remisu był Łukasz Zwoliński, ale strzał wychowanka Pogoni obronił Stipica.

Tym samym Pogoń przerwała sześciomeczową passę Lechii bez porażki. "Portowcy" wygrali drugi mecz z rzędu i są coraz bliżej awansu do europejskich pucharów.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Michał Kucharczyk (69)
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Dante Stipica. Lechia Gdańsk: Kenny Saief, Maciej Gajos, Jarosław Kubicki, Łukasz Zwoliński
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Mecz bez udziału publiczności
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Kostas Triantafyllopoulos, Luis Mata - Michał Kucharczyk (83. Adam Frączczak), Damian Dąbrowski, Rafał Kurzawa (71. Kamil Drygas), Sebastian Kowalczyk, Alexander Gorgon (65. Kacper Kozłowski) - Adrian Benedyczak (65. Luka Zahovic)
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Mario Maloca, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak (62. Kenny Saief) - Łukasz Zwoliński, Jan Biegański, Jarosław Kubicki (81. Zarko Udovicic), Maciej Gajos, Conrado - Flavio Paixao

Wyniki meczów 22. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
Piast Gliwice - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Pozostałe mecze kolejki
2021-03-20:
Śląsk Wrocław - Wisła Płock (15.00)
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (17.30)
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (20.00)
2021-03-21:
Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała (12.30)
Wisła Kraków - PGE FKS Stal Mielec (15.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 4 6 11 21-46 18 -25
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze