Gospodarze szybko, bo już w 6. minucie, wyszli na prowadzenie. W tej sytuacji biernie zachowali się defensorzy Zagłębia. Jan Biegański zagrał do Łukasza Zwolińskiego, który nie atakowany podbiegł w kierunku bramki przeciwnika i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą z 22 metrów pokonał Dominika Hładuna.

W 9. minucie z dystansu przymierzył Filip Starzyński, ale była to próba zdecydowanie mniej udana, bowiem golkiper Lechii Dusan Kuciak nie miał problemu z obroną tego uderzenia.

W 22. minucie gdańszczanie podwyższyli wynik. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Macieja Gajosa piłkę trącił Flavio Paixao, a zamykający akcję Mario Maloca także głową skierował ją z metra do siatki.

W pierwszej połowie lubinianie mieli problemy z przeprowadzeniem składnego ataku, ale zdołali strzelić kontaktowego gola. I był on podobny do drugiego trafienia biało-zielonych. W drugiej minucie doliczonego czasu po centrze Starzyńskiego z kornera Sasa Balic przedłużył piłkę głową, a nadbiegający na długi słupek Patryk Szysz umieścił ją z bliska w bramce.

Gościom nie udało się jednak wywieźć z Gdańska nawet punktu. W 64. minucie Hładun skapitulował po raz trzeci, a udział w tym golu mieli także dwaj byli piłkarze Zagłębia. Najpierw Bartosz Kopacz ograł na prawej stronie trzech rywali, a do Zarko Udovicica dośrodkował Jarosław Kubicki. W dodatku piłka po uderzeniu serbskiego skrzydłowego odbiła się jeszcze od Kacpra Chodyny i zmyliła golkipera lubinian.

Końcówka spotkania należała do gospodarzy, którzy mieli kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia. W 71. minucie po błędzie Damiana Oko obok słupka strzelił Udovicic, a za chwilę pojedynek sam na sam z Hładunem przegrał Paixao.

Kolejnych dwóch sytuacji nie wykorzystał Zwoliński – w 75. minucie po zagraniu wzdłuż bramki Udovicica autor pierwszego trafienia fatalnie spudłował z sześciu metrów, a 60 sekund później jego uderzenie obronił Hładun.

Z kolei w 84. minucie po podaniu z lewej strony Balica znakomitą okazję zmarnował Szysz – boczny pomocnik ekipy z Dolnego Śląska trafił z pięciu metrów w poprzeczkę.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (6), 2:0 Mario Maloca (22-głową), 2:1 Patryk Szysz (45+2), 3:1 Zarko Udovicic (64)
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Jan Biegański, Zarko Udovicic. KGHM Zagłębie Lubin: Damian Oko, Sasa Balic, Dejan Drazic, Kamil Kruk
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Mecz bez udziału publiczności
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Kristers Tobers, Mario Maloca, Conrado - Łukasz Zwoliński, Jan Biegański, Maciej Gajos (62. Jarosław Kubicki), Tomasz Makowski (85. Karol Fila), Zarko Udovicic (90+1. Mateusz Żukowski) - Flavio Paixao (85. Kenny Saief)
KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Damian Oko, Sasa Balic - Patryk Szysz, Jewgienij Baszkirow (46. Dejan Drazic), Jakub Żubrowski (85. Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (85. Kamil Kruk), Miroslav Stoch (70. Samuel Mraz) - Karol Podliński (70. Łukasz Poręba).

Wyniki meczów 23. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2021-04-03:
Wisła Płock - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa, przełożony
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2 (4:1)
Cracovia Kraków - Lech Poznań 2:1 (1:1)
2021-04-05:
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:2 (0:1)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. PGE FKS Stal Mielec 22 4 7 11 24-39 19 -15
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze