"To mielczanin i bez wątpienia jedna z największych legend klubu. Jego kariera przypadła na złote lata 70., w których Stal sięgnęła po dwa mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo, dwa brązowe medale oraz zagrała w finale Pucharu Polski. Zespół z Włodzimierzem Gąsiorem w składzie dotarł do ćwierćfinału Pucharu UEFA oraz grał w słynnym dwumeczu z Realem Madryt w Pucharze Europy (ówczesny odpowiednik Ligi Mistrzów)" - przypomniano w komunikacie klubowym.

Reklama

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem Stali (w latach 80. ubiegłego wieku). Potem prowadził też m.in. Koronę Kielce, ŁKS Łódź, Motor Lublin.

"Do Mielca wrócił w 2003 r. prowadząc pierwszy zespół i awansując z nim do fazy grupowej Pucharu Polski w sezonie 2004/2005. W 2007 r. prowadził drużynę juniorów starszych Stali, którzy wywalczyli srebrny medal mistrzostw Polski" - dodano.

Przez kolejne lata znowu pracował w Koronie, aby w 2012 r. wrócić do Stali i z zespołem wywalczyć awans do drugiej ligi. Po odejściu z mieleckiego klubu (2014 r.) pracował m.in. w Siarce Tarnobrzeg.

Ojrzyński pracował w Mielcu od 11 listopada ubiegłego roku. Wówczas zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Dariusza Skrzypczaka.

Mielczanie w tabeli zajmują ostatnie miejsce z dorobkiem 20 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe rozegrają w niedzielę. Na własnym stadionie zmierzą się z KGHM Zagłębiem Lubin.