W związku z decyzją klub złoży w trybie natychmiastowym odwołanie i przedłoży stosowne dokumenty wypełniające wszystkie niezbędne oczekiwania licencyjne - można przeczytać we wtorkowym oświadczeniu Stali.

Reklama

Mielczanie nie podali szczegółów na temat tego, czego dotyczy problem. Jednak, jak można przeczytać w komunikacie Komisji nie spełnili oni "kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego".

Oznacza, to że są błędy (ew. braki, np. raportu biegłego rewidenta) w rocznym sprawozdaniu finansowym (punkt F.01). Z tego najprawdopodobniej wynikają problemy z realizacją punktów F.03 (rozliczenie transferów) i F.04 (m.in. rozliczenie zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego, tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne opłat, w związku ze zmianami przynależności klubowej zawodników na rzecz PZPN oraz Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej).

Walka o utrzymanie

Na razie mielczanie nie mogą być pewni, że na boisku wywalczą ekstraklasowy byt. Po 28. kolejce ligowej zajmują przedostatnie 15. miejsce z przewagą trzech punktów nad Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Jednak piłkarze z Podkarpacia rozegrali o jedno spotkanie mniej od "Górali". W środę w zaległym meczu mają się zmierzyć z Rakowem Częstochowa.