Hyballa trenerem krakowskiego klubu został 2 grudnia ubiegłego roku zastępując na tym stanowisku Artura Skowronka. Jego umowa miała obowiązywać jeszcze przez cały następny sezon, ale - mimo że Wisła w poprzedniej kolejce zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie – zapadła decyzja o rozwiązaniu kontraktu.

Reklama

Pod kierunkiem Hyballi Wisła rozegrała 18 spotkań zdobywając 20 punktów (5 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek). Obecnie zespół zajmuje 14. miejsce w tabeli i nie potrafił odnieść zwycięstwa w siedmiu ostatnich spotkaniach.

O tym, że 45-letni Niemiec odejdzie z Wisły mówiło się już od pewnego czasu. Hyballa popadł w konflikt z zarządem klubu, piłkarzami, a także ze współwłaścicielem klubu Jakubem Błaszczykowskim, którego występy na boisku ograniczył do minimum.

W ostatnim ligowym spotkaniu z Lechem Poznań Błaszczykowski, po zdobyciu bramki na 1:2, demonstracyjnie podbiegł do ławki rezerwowych, ale gola fetował z Kazimierzem Kmiecikiem, asystentem Hyballi, którego ten chciał usunąć ze swojego sztabu.

Reklama

W ostatnim meczu ligowym "Białą Gwiazdę" poprowadzi Kmiecik, a jego asystentem będzie Mariusz Jop.