Mielczanie mogli sobie zapewnić utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Był jednak jeden warunek: zdobycie trzech punktów. Ta sztuka w pojedynku z mistrzem Polski nie udała się.

W pierwszej połowie większość czasu piłkarze spędzili na połowie mielczan. Jednak z ataków pozycyjnych Legii niewiele wynikało. Za to dwukrotnie gracze z Podkarpacia mieli niezłe okazje, aby objąć prowadzenie.

W 19. min. groźnie "główkował" Maciej Domański, ale Cezary Miszta instynktownie odbił piłkę. Z kolei w 31. min. Petteri Forsell oddał ładny strzał z rzutu wolnego, ale bramkarz warszawskiej drużyny był na posterunku.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy Filip Mladenovic zachował się pod bramką rywala jak nie przystoi mistrzowi Polski. W wyniku szybkiej akcji drużyny ze stolicy znalazł się on w idealnej pozycji do zdobycia gola, ale spudłował.

Niejako w odpowiedzi na groźny strzał z dystansu zdecydował się Forsell, ale jego uderzenie też nie było celnie.

Przewaga Legii, goli brak

Legia, która nadal wyraźnie przeważała, najbliższa zdobycia gola była w 80. min. Jednak strzał głową Kacpra Kostorza obronił Rafał Strączek.

PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa 0:0

Żółte kartki - PGE FKS Stal Mielec: De Amo Perez, Grzegorz Tomasiewicz, Aleksandyr Kolew. Legia Warszawa: Mateusz Hołownia, Filip Mladenovic, Bartosz Slisz.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Mecz bez udzialu publiczności.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - De Amo Perez, Mateusz Żyro, Marcin Flis - Robert Dadok, Mateusz Matras (82. Bożidar Czorbadżijski), Maciej Domański (82. Andreja Prokic), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Łukasz Zjawiński (60. Aleksandyr Kolew), Petteri Forsell (76. Mateusz Mak).

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia - Josip Juranovic, Bartosz Slisz, Andre Martins, Filip Mladenovic - Bartosz Kapustka (81. Ernest Muci), Rafael Lopes (87. Mateusz Cholewiak), Walerian Gwilia (55. Kacper Kostorz).

Wyniki meczów 29. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2021-05-07: KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1) Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

2021-05-08: Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2 (0:1) Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock 1:1 (1:1) Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:1 (0:1)

2021-05-09: Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:3 (1:0) PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa 0:0

Pozostały mecz kolejki 2021-05-10: Raków Częstochowa - Piast Gliwice (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 29 6 7 16 29-59 25 -30

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze *) Cracovia ukarana odjęciem pięciu punktów za korupcję

Mecze w następnej kolejce:

2021-05-16: Cracovia Kraków - Warta Poznań Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk Lech Poznań - Górnik Zabrze Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała Piast Gliwice - Wisła Kraków Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Śląsk Wrocław - PGE FKS Stal Mielec Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin (wszystkie mecze o 17.30)