29-letni Jugas był zawodnikiem kilku czeskich klubów, m.in. FC Zlin, 1.FK Príbram, Zbrojovki Brno. W lipcu 2017 roku trafił do Slavii Praga. Stamtąd był jednak wypożyczany do Mladej Boleslav, FK Jablonec, a ostatni sezon spędził w Slovanie Liberec. W barwach tego klubu rozegrał 23 mecze w czeskiej ekstraklasie oraz cztery w fazie grupowej Ligi Europy. W 2018 roku nowy nabytek "Pasów" rozegrał dwa mecze w pierwszej reprezentacji Czech z Australią i Nigerią.

Reklama

Mierzący 188 cm Jugas do Cracovii trafił na zasadzie wolnego transferu, gdyż 30 czerwca kończy się jego kontrakt ze Slavią.

Cracovia miniony sezon ekstraklasy zakończyła na rozczarowującym 14. miejscu w tabeli. Trener Michał Probierz zapowiedział przebudowę zespołu i odchudzenie kadry. Wiadomo już, że z klubem pożegnają się obrońca Dawid Szymonowicz i pomocnik Ivan Fiolic, którym skończyło się wypożyczenie z Jagiellonii Białystok i KRC Genk.

Nie zostaną też przedłużone kończące się 30 czerwca kontrakty obrońcy Diego Ferraresso i napastnika Tomasa Vestenicky’ego. Nieznana jest przyszłość Jakuba Koseckiego i Luisa Rochy, z którymi mają być prowadzone rozmowy dotyczące nowych umów.