Oprócz najważniejszej misji PGE Polskiej Grupy Energetycznej, którą jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polakom, spełniamy jako spółka z udziałem Skarbu Państwa, inną ważną rolę społeczną – wspieramy polski sport i polską kulturę. Angażujemy się w rozwój dynamicznie rozwijających się klubów, takich jak FKS Stal Mielec, dlatego zostaliśmy sponsorem strategicznym tej drużyny – powiedział podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

Reklama

Jak dodał, współpraca finansowa nie tylko dotyczy pierwszej drużyny, ale także Akademii Piłkarskiej Stali.

Wiemy, jak ważne jest wspieranie sportu dzieci i młodzieży, bo tylko w ten sposób możemy kształtować zdrowe nawyki w społeczeństwie oraz budować nadzieję na sukcesy sportowe w przyszłości - uważa Dąbrowski.

Jak podkreślił prezes Stali Jacek Klimek, dzięki wsparciu PGE udało się najpierw awansować do ekstraklasy, a potem wywalczyć pozostanie na tym szczeblu rozgrywek.

Reklama

Teraz mamy jednak nadzieję, że wszyscy razem cały czas będziemy się piąć w górę i marka PGE FKS Stali Mielec z każdym rokiem będzie biła coraz pełniejszym blaskiem. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że PGE będzie nadal kontynuować z nami współpracę - dodał szef mieleckiego klubu.

Sezon 2021/22 będzie drugim po powrocie mielczan do krajowej elity. W końcowej tabeli rozgrywek 2020/21 zajęli 15. miejsce. Wyprzedzili tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale do pierwszej ligi wyjątkowo spadł tylko jeden zespół.