"Mam nadzieję, że będzie to sezon nie o utrzymanie w lidze, ale będzie przede wszystkim progresji zespołu. Z meczu na mecz będziemy chcieli grać jak najlepszą piłkę" - powiedział Gąsior dla oficjalnej strony klubu.

Reklama

Chce, aby dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) grali efektowny futbol, który przyciągnie na stadion jak najwięcej kibiców.

Gąsior poprowadził PGE FKS Stal w ostatnich siedmiu spotkaniach poprzedniego sezonu. Zmienił, 14 kwietnia na stanowisku trenera Leszka Ojrzyńskiego. Wcześniej kilkakrotnie prowadził mielecką drużynę, na różnych szczeblach rozgrywkowych. Był zawodnikiem Stali w złotej erze tego zespołu, w latach 70. ubiegłego wieku. Zespół z Gąsiorem w składzie dotarł do ćwierćfinału Pucharu UEFA oraz grał w słynnym dwumeczu z Realem Madryt w Pucharze Europy (ówczesny odpowiednik Ligi Mistrzów).

Po ostatnim meczu mielczan (na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1) minionego sezonu powiedział: "Był to też ostatni mecz Stali pod moim kierownictwem". Jednak ostatecznie dał się przekonać do dalszego prowadzenia zespołu.

Jego drużyna wznowi zajęcia 14 czerwca.

W końcowej tabeli Stal zajęła 15. miejsce. Wyprzedziła tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale do pierwszej ligi wyjątkowo został zdegradowany tylko jeden zespół.