Saga dotycząca transferu Podolskiego do Górnika ciągnie się już od kilku lat. Urodzony w Gliwicach zawodnik wielokrotnie powtarzał, że na koniec kariery chciałby zagrać w Górniku, któremu od dzieciństwa kibicuje. Za każdym razem brakowało jednak konkretów.

Reklama

Po tym, jak Podolski w czerwcu rozstał się z tureckim Antalyasporem, jest wolnym zawodnikiem. W fanach śląskiego klubu od razu odżyły nadzieje, że wreszcie uda się dopiąć transfer byłego reprezentanta Niemiec.

We wpisie na Twitterze wspomniany Romano poinformował, że negocjacje Podolskiego z Górnikiem weszły w zaawansowaną fazę. Lukas Podolski prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące dołączenia do Górnika Zabrze w Polsce, klubu, w którym rozpoczął karierę. Podolski otrzymał także oferty od klubów Queretaro, Fortaleza, a także z Turcji i Kataru. Górnik czeka na jego ostateczną odpowiedź - napisał dziennikarz.

Podolski występował m.in. w 1. FC Köln i Bayernie Monachium, a także w Arsenalu Londyn. W 2014 roku wywalczył z reprezentacją Niemiec mistrzostwo świata. W swojej karierze rozegrał ponad 600 spotkań, w których strzelił ponad 200 goli.