31-letni lewy obrońca w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił już 281 razy jako zawodnik Zagłębia Lubin, Cracovii, Korony Kielce i Piasta Gliwice. Zaliczył też jeden występ w reprezentacji Polski.

Reklama

Rymaniak jest piątym nowym piłkarzem zakontraktowanym przez zespół z Lubelszczyzny. Wcześniej z Górnikiem Łęczna związali się: pomocnik Janusz Gol (Dynamo Bukareszt), a także obrońcy - mający na swoim koncie 99 spotkań w ekstraklasie Daniel Dziwniel (ostatnio Sandecja Nowy Sącz) i młodzieżowcy 21-letni Michał Król wypożyczony na rok z Motoru Lublin oraz 20-letni Kryspin Szcześniak również wypożyczony na rok, ale z Pogoni Szczecin.

W poniedziałek podopieczni Kamila Kieresia mieli rozegrać pierwszy w okresie przygotowawczym mecz kontrolny z greckim PAS Giannina, ale z powodu pozytywnych testów na obecność koronawirusa u zawodników greckich spotkanie w Kielcach odwołano. Przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek, które łęcznianie zainaugurują 24 lipca przed własną publicznością podejmując Cracovię, Górnik ma zaplanowany tylko jeden sparing w najbliższą sobotę z Jagiellonią w Białymstoku.