Złoty to jeden z dwóch kompletów przygotowanych przez amerykańską firmę Capelli, która od poprzedniego sezonu ubiera szczeciński zespół. Podstawowym kompletem będzie tradycyjny bordowo-granatowy pasiak (koszulka) i granatowe spodenki. Złoty komplet ponadto zdobią wizerunki "dźwigozaurów", charakterystycznych dźwigów portowych, które stojąc na nadodrzańskim bulwarze są jednym z najnowszych symboli miasta.

Reklama

Meczowa garderoba "Portowców" została zaprezentowana wraz ze składem drużyny na przebudowywanym stadionie miejskim w obecności 999 fanów i była połączona z otwartym treningiem. Impreza odbyła się równo tydzień przed pierwszym meczem Pogoni w Lidze Konferencji, który odbędzie się na tym obiekcie 22 lipca o godz. 21. Rywalem będzie chorwacki NK Osijek.

Trening zakończył się wewnętrzną gierką. Podczas niej pierwszą bramkę zdobył pozyskany kilka dni wcześniej z włoskiego Frosinone Piotr Parzyszek.

Oprócz Parzyszka, kibice Pogoni zobaczyli po raz pierwszy w barwach szczecińskiego klubu Jeana Carlosa Silvę pozyskanego z Wisły Kraków. Ponownie barwy tego klubu reprezentować będą powracający z wypożyczenia Maciej Żurawski (Warta Poznań) i Bartłomiej Mruk (Błękitni Stargard).

Największym aplauzem powitano reprezentanta Polski na ME Kacpra Kozłowskiego i trenera Kostę Runjaica.

Mamy za sobą jeden z najlepszych sezonów w ostatnim 20-leciu, a mam nadzieję, że kolejny będzie nie gorszy, a nawet lepszy – powiedział kibicom wiceprezes klubu Tomasz Adamczyk.