Radomiak rozpoczął mecz z Legią odważnie. Kilka akcji beniaminka mogło się podobać. W 13. minucie Silva trafił w słupek po dośrodkowaniu Nascimento z rzutu rożnego. Legia odpowiedziała w 19. minucie, kiedy bramkarz Radomiaka wygrał pojedynek z Luquinhasem. Po pół godzinie meczu inicjatywę przejęli goście. Cofnięty Radomiak bronił się jednak mądrze i szczęśliwie. W końcówce pierwszej połowy radomianie znów się ożywili. Ale nie potrafili zaskoczyć przyjezdnych.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do szturmu. W 46. minucie Radecki wykorzystał zamieszanie w polu karnym Legii i zdobył prowadzenie dla miejscowych.

Gol stał się sygnałem do ataków Radomiaka. Legioniści wyraźne nie radzili sobie z ofensywnym stylem gry gospodarzy. Trener gości dokonał dwóch zmian w składzie, ale niewiele to dało. Kiedy w 67. minucie wyleciał z boiska Mladenovic przewaga Radomiaka stała się jeszcze wyraźniejsza. Jej efektem była bramka zdobyta przez Karola Angielskiego.

Ciekawa była końcówka meczu. Legia strzeliła kontaktowego gola w 82. minucie. Wkrótce potem czerwone kartki ujrzeli Nascimento i Josue. Potem rozpoczęła się wymiana ciosów. Legia dążyła do wyrównania, ale groźniejsze akcje konstruował Radomiak. Po jednej z kontr Dominik Sokół wpakował piłkę do siatki gości. Radomiak pokonał Legię 3:1.

Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Radecki (46), 2:0 Karol Angielski (80), 2:1 Maik Nawrocki (82), 3:1 Dominik Sokół (90+6)
Żółta kartka - Radomiak Radom: Mario Rondon, Filipe Nascimento, Damian Jakubik, Mateusz Radecki. Legia Warszawa: Ernest Muci, Bartosz Slisz
Czerwona kartka - Radomiak Radom: Filipe Nascimento (87-niesportowe zachowanie).Legia Warszawa: Filip Mladenovic (67-za uderzenie rywala), Josue (87-niesportowe zachowanie)
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Goncalo Silva (24. Raphael Rossi), Dawid Abramowicz - Leandro, Michał Kaput, Filipe Nascimento, Mateusz Radecki (86. Meik Karwot) - Mario Rondon (86. Miłosz Kozak), Karol Angielski (90. Dominik Sokół)
Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki - Kacper Skibicki (46. Josip Juranovic), Bartosz Slisz, Andre Martins (46. Josue), Joel Abu Hanna (38. Filip Mladenovic), Luquinhas (58. Mahir Emreli), Ernest Muci (58. Rafael Lopes) - Tomas Pekhart

Wyniki meczów 2. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2021-07-30:
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1 (1:1)
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3 (1:1)
2021-07-31:
PGE FKS Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:2 (1:0)
Pozostałe mecze kolejki
2021-08-01:
Warta Poznań - Pogoń Szczecin (15.00)
Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław (17.30)
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (20.00)
2021-08-02:
Lechia Gdańsk - Wisła Płock (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Górnik Zabrze 2 0 0 2 1-5 0 -4
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze