Kaczmarek urodził się 20 września 1984 roku we Wrocławiu, ale w wieku dziewięciu lat wyjechał z rodzicami do Niemiec. Ukończył Deutsche Sporthochschule Koeln, samodzielnie prowadził zespoły niższych lig, Bonner S.C., Viktorię Koeln oraz Stuttgarter Kickers. Nowy trener biało-zielonych znalazł się w sztabie byłego selekcjonera Stanów Zjednoczonych Boba Bradleya w reprezentacji Egiptu oraz norweskim Stabaek. Od stycznia 2020 roku pełnił w Pogoni Szczecin funkcję asystenta Kosty Runjaica, ale w niedzielę odszedł ze sztabu „Portowców”.

Reklama

Wreszcie się udało

Jestem dumny z faktu, że zostałem szkoleniowcem Lechii. Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzono. Bardzo się cieszę, ale mam też świadomość dużej odpowiedzialności jaka spoczywa na moich barkach. W rozmowach z władzami klubu szybko znaleźliśmy wspólny język, ponieważ okazało się, że mamy bardzo zbieżne poglądy na możliwości rozwoju drużyny i celów jakie zamierzamy osiągnąć w piłce – przyznał na oficjalnej stronie Lechii Kaczmarek.

Z kolei prezes gdańskiego klubu Paweł Żelem podkreślił, że było to już kolejne podejście pod trenera Kaczmarka, ale z różnych powodów zatrudnienie go wcześniej w Lechii nie było możliwe.

Tym razem się powiodło, choć musieliśmy chwilę zaczekać z uwagi na jego wcześniejsze zobowiązania zawodowe. Kaczmarek był bardzo wysoko na naszej liście kandydatów. Mimo młodego wieku ma bardzo dobre wykształcenie trenerskie oraz spory bagaż zawodowych doświadczeń. Od 20 miesięcy pracuje w ekstraklasie, a to nie było bez znaczenia, bo zna realia naszej ligi. Podjęliśmy odważną decyzję, bo stawiamy na dość młodego trenera, ale jak chcemy dalszego rozwoju, to musimy też być odważni w naszych wyborach. Jesteśmy przekonani, że z nim w roli szkoleniowca Lechia będzie grać o wysokie cele – powiedział.

Stokowiec został zwolniony po remisie

Kaczmarek zastąpił Stokowca, który stracił pracę w sobotę wieczorem po zremisowanym 2:2 na własnym stadionie spotkaniu z beniaminkiem Radomiakiem Radom. To pierwszy zwolniony trener w tym sezonie ekstraklasy.

49-letni szkoleniowiec przejął Lechię 3 marca 2018 roku. W 2019 roku gdańszczanie zajęli w lidze trzecie miejsce, wywalczyli także, po finałowym triumfie 1:0 w Warszawie nad Jagiellonią Białystok, Puchar Polski. W sześciu spotkaniach bieżących rozgrywek biało-zieloni zanotowali dwa zwycięstwa, trzy remisy oraz porażkę.

W debiucie pod wodzą nowego trenera gdańszczanie zmierzą się w niedzielę 12 września w Krakowie z Wisłą.