W inauguracyjnym spotkaniu pod wodzą 37-letniego szkoleniowca biało-zieloni w dramatycznych okolicznościach zremisowali w ostatnią niedzielę w Krakowie z Wisłą 2:2; wyrównującego gola gospodarza strzelili w siódmej minucie doliczonego czasu.

Kaczmarek miał już w tym sezonie okazję rywalizować z Piastem. Kiedy był w sztabie szkoleniowym trenera Kosty Runjaica, 8 sierpnia Pogoń pokonała w Szczecinie ekipę z Górnego Śląska 1:0.

W sobotę nowy trener Lechii ponownie miał okazję cieszyć się ze zwycięstwa z gliwiczanami, choć mecz był dość wyrównany.

Gdańszczanie szybko zdobyli gola. W 12. minucie po kontrze rajdem prawym skrzydle boiska popisał się Joseph Ceesay. Szwedzki piłkarz pochodzenia ghańskiego ograł obrońcę gości i dośrodkował w pole karne do Łukasza Zwolińskiego, który uderzył piłkę celnie w krótki róg bramki.

Piłkarze z Górnego Śląska pierwszy celny strzał oddali dopiero w 32. minucie gry – z pierwszej piłki w polu karnym prosto w bramkarza Lechii uderzył Toril.

Druga część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu. Zawodnicy Piasta próbowali atakować bramkę biało-zielonych, byli częściej przy piłce, ale nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji. Z kolei gospodarze sprawiali wrażenie, jakby jednobramkowa przewaga w pełni ich satysfakcjonowała.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (12)
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Mateusz Żukowski
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 6 491
Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerovic - Mateusz Żukowski (89. Bartosz Kopacz), Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Joseph Ceesay (42. Conrado), Maciej Gajos (77. Jan Biegański), Jarosław Kubicki, Ilkay Durmus - Flavio Paixao (74. Kacper Sezonienko), Łukasz Zwoliński (90. Tomasz Makowski)
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Tomas Huk, Tomasz Mokwa - Damian Kądzior (90+1. Tomasz Jodłowiec), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (72. Arkadiusz Pyrka), Patryk Lipski, Dominik Steczyk (77. Nikola Stojiljkovic) - Alberto Toril (77. Michael Ameyaw).

Wyniki meczów 8. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2021-09-17:

Lech Poznań - Wisła Kraków 5:0 (2:0)
KGHM Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)

2021-09-18:

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 1:1 (1:0)
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 3:0 (0:0)

Pozostałe mecze kolejki
2021-09-19:
PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa (12.30)
Górnik Zabrze - Warta Poznań (15.00)
Legia Warszawa - Górnik Łęczna (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 7 0 3 4 6-11 3 -5

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze