Jako pierwsi groźny strzał na bramkę oddali gracze z woj. podkarpackiego. W 3. min próbował zaskoczyć bramkarza Grzegorz Tomasiewicz, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczkę.

Potem, w pierwszej połowie częściej przy piłce byli częstochowianie. Dwa razy bliski zdobycia gola był Walerian Gwilia - w 12. i 14. min. W obu przypadkach świetnymi interwencjami popisał się Rafał Strączek.

Stal mogła przed przerwą objąć prowadzenie w 35. min. W tym przypadku groźnie, ale bez efektu bramkowego uderzył Krystian Getinger.

W 58. min Ivi Lopez, który wszedł na boisko po przerwie, tak uderzył piłkę z rzutu wolnego, że ta poleciała obok muru, odbiła się przed Strączkiem i wpadła do siatki.

Dziesięć minut później czerwoną kartkę - za druga żółtą - otrzymał zawodnik Rakowa Fabio Sturgeon. Grając z przewagą jednego zawodnika Stal przeważała, ale nie zdołała wyrównać. Straciła za to dwie bramki, które padły po kontrach Rakowa. Ich autorami byli Vladislavs Gutkovskis i Mateusz Wdowiak.

W zespole częstochowskim nie zagrał- ze względu na uraz - podstawowy bramkarz Vladan Kovacevic. Zastąpił go Kacper Trelowski, dla którego był to drugi występ w ekstraklasie.

PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Ivi Lopez (58-wolny), 0:2 Vladislavs Gutkovskis (80), 0:3 Mateusz Wdowiak (90+1)
Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Maciej Jankowski, Mateusz Mak, Rafał Strączek, Maksymilian Sitek. Raków Częstochowa: Tomas Petrasek, Fabio Sturgeon, Mateusz Wdowiak, Fran Tudor. Czerwona kartka za drugą żółtą - Raków Częstochowa: Fabio Sturgeon (68)
Sędzia: Paweł Malec (Łodź)
Widzów: 3 125
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Jonathan de Amo (84. Dawid Kort), Mateusz Matras, Mateusz Żyro - Maksymilian Sitek (84. Kacper Sadłocha), Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk (71. Koki Hinokio), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger (90. Adrian Szczutowski) - Fabian Piasecki, Maciej Jankowski (84. Konrad Wrzesiński)
Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Fran Tudor, Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis - Wiktor Długosz (46. Ivi Lopez), Marko Poletanovic (71. Igor Sapała), Walerian Gwilia (90+2. Dominik Wydra), Patryk Kun - Fabio Sturgeon, Sebastian Musiolik (71. Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Wdowiak (90+2. Daniel Szelągowski).