Trener poznaniaków Piotr Tworek mocno zmienił wyjściową jedenastkę w porównaniu do poprzedniego meczu z Cracovią. Na ławce usiedli m.in. Milan Corryn, Jayson Papeau, z powodu kartek pauzować musiał Mateusz Kupczak. Z kolei opiekun mielczan Adam Majewski po zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin (4:2) dokonał tylko dwóch roszad.

Do przerwy dużo lepsze wrażenie sprawiali gości. Największe zagrożenie pod bramką Adriana Lisa sprawiał będący ostatnio w dobrej formie Mateusz Mak. 29-letni pomocnik pierwszy raz mógł wpisać się na listę strzelców w 13. minucie. Po dośrodkowaniu Grzegorza Tomasiewicza bramkarz gospodarzy źle obliczył lot piłki i nie zdążył do wrzutki, ale Mak minimalnie przestrzelił.

Potem piłkarz Stali był sam na sam z Lisem, ale błyskawicznie wracający Jan Grzesik utrudnił oddanie strzału rywalowi. W kolejnej akcji Mak tylko dostawił nogę po strzale Mateusza Żyry, ale piłka minęła słupek.

„Zieloni” zupełnie nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Dośrodkowania w pole karne nie trafiały do adresatów, brakowało dokładności przy ostatnim podaniu.

W drugiej połowie nieliczna widownia oglądała zupełnie inne spotkanie. To "zieloni" dyktowali warunki gry, atakowali z polotem i momentami zamykali przeciwników na ich własnej połowie. Sytuacji nie stworzyli zbyt wiele, lecz kilka z nich mogły zakończyć się upragnionym golem. Sporo ożywienia wnieśli zmiennicy - Adam Zrelak oraz Papeau, a Stal czasami broniła się całą drużyną w polu karnym.

W 64. minucie Grzesik mocno dograł piłkę na piąty metr przed bramką i Mateusz Żyro w ostatniej chwili uprzedził Michała Jakóbowskiego. Bliski szczęścia był Zrelak, ale w walce o górną piłkę przegrał z Fabianem Piaseckim. Im bliżej było końca meczu, tym bardziej widać było, że mielczanie gotowi są wziąć remis w ciemno.

Warciarze dążyli do przełamania strzeleckiej niemocy, ale Stal broniła się skutecznie. Po jednym z dośrodkowań błąd popełnił Rafał Strączek, ale bramkarza wyręczyli obrońcy.

Warta nie wygrała już dziewiątego meczu z rzędu w lidze. W sześciu ostatnich nie zdobyła bramki.

Warta Poznań - PGE FKS Stal Mielec 0:0.
Żółte kartki: Warta Poznań - Łukasz Trałka; PGE FKS Stal Mielec - Marcin Flis.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 1217.
Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Mario Rodriguez (60. Jayson Papeau), Łukasz Trałka, Szymon Czyż (90+1. Konrad Matuszewski), Michał Kopczyński, Michał Jakóbowski (69. Milan Corryn) - Mateusz Kuzimski (60. Adam Zrelak).
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (90+2. Adrian Szczutowski), Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Urbańczyk (77. Kamil Kościelny), Mateusz Mak (68. Koki Hinokio) - Fabian Piasecki.