Po niedzielnej porażce legioniści zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Nad ostatnim Górnikiem mają już tylko punkt przewagi.

W meczu ze Stalą to gospodarze pierwsi strzelili gola. w 42. minucie głową piłkę do siatki skierował Mateusz Wieteska.

Przyjezdni nie załamali się strata bramki. Jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. W dwie minuty dwukrotnie pokonali Cezarego Misztę. Najpierw uczynił to Maksymilian Sitek, a po chwili Fabian Piasecki.

Zwycięstwo gości w 81. minucie przypieczętował Mateusz Żyro.

Tym samym piłkarze Legii ponieśli szóstą z rzędu, a łącznie już dziewiątą porażkę w tym sezonie ekstraklasy. Stal po raz kolejny pokazała, że umie grać na stadionie przy Łazienkowskiej. W grudniu 2020 roku wygrała tutaj 3:2.

Legia Warszawa - PGE FKS Stal Mielec 1:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Mateusz Wieteska (42-głową), 1:1 Maksymilian Sitek (43), 1:2 Fabian Piasecki (45+1), 1:3 Mateusz Żyro (81-głową)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Yuri Ribeiro, Mahir Emreli, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic. PGE FKS Stal Mielec: Marcin Flis, Bożidar Czorbadżijski
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Legia Warszawa: Cezary Miszta - Yuri Ribeiro (61. Mattias Johansson), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Andre Martins (61. Ernest Muci), Bartosz Slisz, Josue (76. Lirim Kastrati), Luquinhas - Mahir Emreli (76. Kacper Skibicki), Tomas Pekhart
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Mateusz Żyro, Marcin Flis, Krystian Getinger - Mateusz Mak (64. Konrad Wrzesiński), Dawid Kort (69. Kamil Kościelny), Grzegorz Tomasiewicz (86. Bożidar Czorbadżijski), Maksymilian Sitek (86. Wiktor Kłos) - Fabian Piasecki