Rozgrzewających się piłkarzy i wchodzących na trybuny niezbyt licznych kibiców przywitał pierwszy tej zimy śnieg.

Goście mieli szansę na wyśmienite otwarcie spotkania, bowiem już w 4. minucie rzut karny egzekwował Roman Gergel. Rozczarował grupkę sympatyków Termaliki siedzących za bramką Piasta, bo strzelił obok słupka. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, ale Damian Kądzior trafił do siatki ze spalonego.

Po dynamicznym początku przewagę wypracowali gliwiczanie. Dwukrotnie Kądzior próbował zaskoczyć Tomasza Loskę, bramkarz gości wygrał też pojedynek jeden na jeden z Kristopherem Vidą.

W 37. minucie konieczna była zmiana piłek na pomarańczowe, a w doliczonym czasie grający w strojach tej barwy przyjezdni objęli prowadzenie. Dalekie podanie Artema Putiwcewa trafiło do Murisa Mesanovica, który zmylił wybiegającego golkipera Piasta i zdobył gola.

Padający śnieg spowodował, że piłkarze momentami mieli problemy z utrzymaniem się na nogach, figle na grząskiej nawierzchni płatała też piłka. Na początku drugiej części świetnej sytuacji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Kacper Śpiewak. Miał przed sobą tylko Frantiska Placha i uderzył ponad poprzeczką.

Zaraz potem gliwiczanie wyrównali. Dośrodkowanie Kądziora z rzutu wolnego wykorzystał Jakub Czerwiński, który głową skierował piłkę do siatki.

Na coraz bardziej białej murawie gospodarze zaatakowali, często akcje toczyły się w okolicach pola karnego Bruk-Betu, tyle że bez strzałów. Dopiero w 71. minucie przez defensywę gości przedarł się Patryk Sokołowski i z bliska pokonał Loskę.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego bez efektu walczyli o uratowanie punktu, choć kilka razy w polu karnym Piasta było groźnie. Gra się zaostrzyła, między piłkarzami iskrzyło, dochodziło do przepychanek, ale wynik się nie zmienił.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Muris Mesanovic (45+2.), 1:1 Jakub Czerwiński (52.), 2:1 Patryk Sokołowski (71.).
Żółte kartki: Piast Gliwice - Kristopher Vida, Patryk Sokołowski, Jakub Czerwiński; Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Wiktor Biedrzycki, Martin Zeman, Kacper Śpiewak, Marcin Wasielewski.
Sędzia: Bartosz Frankowsk (Toruń).
Widzów: 2339.
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (89. Jakub Holubek) - Kristopher Vida, Tom Hateley, Michał Chrapek, Patryk Sokołowski, Damian Kądzior (84. Dominik Steczyk) - Nikola Stojiljkovic (57. Alberto Toril).
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Bartłomiej Kukułowicz (78. Marcin Grabowski), Artem Putiwcew, Wiktor Biedrzycki, Marcin Wasielewski (88. Filip Modelski) - Michal Hubinek, Piotr Wlazło, Samuel Stefanik (78. Sebastian Bonecki) - Muris Mesanovic, Kacper Śpiewak, Roman Gergel (61. Martin Zeman).