Bramki dla Piasta zdobyli: Rauno Sappinen (20, 28), Alexandros Katranis (5), Arkadiusz Pyrka (57), Gabriel Kirejczyk (62), a dla LKS: Przemysław Trytko (27, karny).

Reklama

W poniedziałek zespół trenera Waldemara Fornalika rozpocznie obóz w Turcji, gdzie rozegra trzy mecze kontrolne. Rywalami będą serbski FK Radnicki Nisz oraz macedoński KF Shkendija Tetovo i bułgarska Arda.

W sobotę w barwach gliwiczan zadebiutowali trzej zawodnicy pozyskani zimą – estoński napastnik Rauno Sappinen oraz pomocnik Tihomir Kostadinov (Macedonia Północna) i Michał Kaput.

Nie wiem, czy kiedyś w debiucie zdobyłem dwa gole. Aklimatyzacja w Gliwicach i klubie przebiegła bardzo dobrze. Popracowaliśmy podczas tego zgrupowania ciężko. Chciałbym oczywiście w kolejnych meczach też strzelać bramki – powiedział Sappinen, który mógł uzyskać jeszcze jednego gola, ale trafił w poprzeczkę.

Reklama

Zadowolony z występu nowych graczy był trener Fornalik.

Nie chcę nikogo oceniać, ale wszyscy pokazali, że bardzo im zależy na tym, by grać w wyjściowej jedenastce. Sapinen potwierdził swój instynkt strzelecki. Liczę, że tak też będzie w meczach o stawkę – dodał szkoleniowiec.