Mecz był rozgrywany w zimowej aurze, kontrastującej z warunkami, w jakich stołeczna drużyna trenowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tam wygrała wszystkie trzy sparingi: z bułgarskim zespołem Botew Płowdiw 2:0, rosyjskim FK Krasnodar 2:1 i łotewskim Riga FC 2:0.

Reklama

Nie ma co rozmyślać o trudnych warunkach - to rzeczywistość, w której musimy sobie poradzić. Mecze będziemy też grać przy takiej pogodzie. Osiągniemy wyniki, jakie chcemy, kiedy nie będziemy za bardzo rozmyślać nad rzeczami dookoła. Dzisiaj zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze pod kątem zaangażowania i jakości gry. Rezultaty meczów wpływają pozytywnie, ale zawsze podkreślam, że oceniani będziemy za wyniki w meczach o stawkę - powiedział trener Aleksandar Vuković, cytowany na stronie internetowej stołecznego klubu.

Legia jesienią spisywała się bardzo słabo. Broniący tytułu zespół, który przegrał aż 13 meczów ligowych, zajmuje dopiero 17., przedostatnią pozycję. W połowie grudnia trenerem ponownie został Vuković, zastępując Marka Gołębiewskiego, który z kolei wcześniej zmienił Czesława Michniewicza.

W grupie Ligi Europy Legia zajęła ostatnie miejsce i zakończyła występy na międzynarodowej arenie. Wiosną czeka ją jeszcze rywalizacja o Puchar Polski, gdyż dotarła do ćwierćfinału.

Reklama

W sobotę piłkarze Legii zmierzą się z Radomiakiem Radom w ostatnim sparingu przed wznowieniem sezonu ligowego. Pierwszy mecz o punkty rozegrają 4 lutego na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.