Niespełna trzy tygodnie potrwają urlopy zawodników mistrza kraju. Poznaniacy 11 czerwca spotkają się na pierwszych zajęciach, podczas których przejdą badania. 20 czerwca wyjadą na dziewięciodniowe zgrupowanie do Opalenicy. W trakcie przygotowań rozegrają cztery spotkania kontrolne - z Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok; trwają jeszcze poszukiwania ostatniego sparingpartnera. Nie wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji Skorży od początku przygotowań, bowiem Słowak Lubomir Satka oraz Gruzin Nika Kwekweskiri zostali powołani do swoich reprezentacji narodowych na mecze Ligi Narodów.

Reklama

Jeśli chodzi o nasz plan, to jeszcze może ulec delikatnym modyfikacjom, bo czekamy choćby na potwierdzenie terminu superpucharu, rozmawiamy też z jednym z klubów zagranicznych w sprawie sparingu - wyjaśnił kierownik poznańskiej drużyny Mariusz Skrzypczak.

Sparingi rozegrane zostaną w Opalenicy i w Poznaniu. Niektóre z nich mają być otwarte dla publiczności.

Wstępnie mecz o Superpuchar Polski ma zostać rozegrany 9 lipca; Lech na własnym stadionie zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski - Rakowem Częstochowa. Pierwszy pojedynek o stawkę lechici zagrają już trzy lub cztery dni wcześniej w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Losowanie par zaplanowano na 14 czerwca, a poznański klub znalazł się w gronie nierozstawionych zespołów.

Reklama