Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach. W pierwszej połowie grę utrudniał obfity deszcz, który sprawił, że boisko było grząskie, a na murawie tworzyły się kałuże.

Hapoel prowadzenie objął w 59. minucie, gdy Itay Shechter wykorzystał rzut karny. Wyrównał w 74. minucie Jakub Myszor, który popisał się efektownym strzałem w górny róg. Zwycięską bramkę dla "Pasów" zdobył w 86. minucie Karol Knap, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Myszorze.

W trakcie okresu przygotowawczego Cracovia rozegrała sześć sparingów. We wcześniejszych pokonała pierwszoligową Stal Rzeszów 3:2 i austriacki LASK Linz 2:0, zremisowała z Olympiakosem Pireus 0:0 oraz przegrała po 1:2 z Rapidem Bukareszt i Bohemiansem 1905 Praga.

W pierwszej kolejce ekstraklasy Cracovia zmierzy się 18 lipca na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.