Chociaż w pierwszej połowie zabrzanie prowadzili grę, to do szatni schodzili przegrywając 0:2.

W 24. min. "zaspał" Jean Jules Mvondo i pozwolił wbiec z piłką w pole karne Górnika Michałowi Rakoczemu. Ten dograł ją do będącego w dogodnej pozycji Floriana Loshaja i było 0:1.

Na cztery minuty przed przerwą Cracovia przeprowadziła koronkową akcję. Piłka jak zaczarowana chodziła od nogi do nogi graczy ze stolicy Małopolski, w pobliżu bramki Kevina Brolla. Ostatecznie Matej Rodin wyłożył ją Rakoczemu, a ten celnie strzelił.

Górnik najbliższy zdobycia gola w pierwszych 45 minutach był po „główce”... Kamila Pestki. Przypadkowe zagranie gracza Cracovii z 35. min. z trudem obronił Karol Niemczycki.

W drugiej połowie zabrzanie nie zdołali nawet zmniejszyć rozmiarów porażki. Zresztą bliżsi zdobycia gola w tej części spotkania były "Pasy". Przeprowadziły trzy bardzo groźne kontry. Jednak za pierwszym razem - w 70. minucie - Jakuba Myszora uprzedził Paweł Olkowski i piłka powędrował na rzut rożny. W 85. min. Broll obronił strzał Filipa Balaja. Z kolei w 90. min. gry akcja krakowian zakończyła się niecelnym zagraniem Takuto Oshimy.

W podstawowym zestawianiu "Pasów" nie było kapitana zespołu Sergiu Hanki (funkcję tę pełnił w Zabrzu Kamil Pestka). Jak wcześniej poinformował trener krakowian Jacek Zieliński, żona piłkarza ma problemy zdrowotne. Dodatkowo pojawiły się nieoficjalne informacje, których szkoleniowiec nie potwierdził, że rumuński skrzydłowy może odejść z Cracovii. Faktem jest, że w poniedziałek gracz zasiadł na ławce rezerwowych (nie wszedł na boisko). Potwierdziły się za to informacje o absencji - z powodów zdrowotnych - Jewhena Konoplanki i Michala Siplaka.

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Florian Loshaj (24), 0:2 Michał Rakoczy (41)
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Piotr Krawczyk, Erik Janza, Robert Dadok
Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)
Widzów: 16 748
Górnik Zabrze: Kevin Broll - Paweł Olkowski, Rafał Janicki, Erik Janza - Robert Dadok (82. Jakub Szymański), Jean Mvondo (72. Dariusz Stalmach), Alasana Manneh, Mateusz Cholewiak (72. Jonatan Kotzke) - Lukas Podolski, Szymon Włodarczyk (46. Piotr Krawczyk), Bartosz Nowak
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Jakub Jugas, Matej Rodin, Virgil Ghita - Otar Kakabadze (66. Cornel Rapa), Florian Loshaj (66. Takuto Oshima), Mathias Hebo Rasmussen, Kamil Pestka - Jakub Myszor (80. Karol Knap), Patryk Makuch (80. Filip Balaj), Michał Rakoczy (59. Benjamin Kallman)

Wyniki meczów 1. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2022-07-15:

KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:0
Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0 (0:0)

2022-07-16:

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
Lech Poznań - PGE FKS Stal Mielec 0:2 (0:1)

2022-07-17:

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1 (1:1)
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
Radomiak Radom - Miedź Legnica 1:1 (0:0)

2022-07-18:

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Lechia Gdańsk 1 0 0 1 0-3 0 -3

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze