W 26. minucie prowadzenie zapewnił im Słowak Kristian Vallo, ale po kolejnych 10 minutach wyrównał Hiszpan Chuca. Po chwili gospodarze znowu wygrywali, a czwartego gola w sezonie uzyskał Hiszpan Davo, który prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Rezultat w doliczonym czasie drugiej połowy na 3:1 podwyższył rezerwowy Mateusz Lewandowski, a wynik ustalił Chorwat Marko Kolar.

Zespół trenera Pavola Stano nie tylko może pochwalić się kompletem 12 punktów, ale i świetnym bilansem bramek 14-2.

Płocczanie o trzy "oczka" wyprzedzają Cracovię i Pogoń Szczecin, a po siedem punktów zgromadziły do tej pory Stal Mielec, Korona Kielce i Legia Warszawa.

Miedź pozostaje z jednym punktem od inauguracji i zajmuje 16. pozycję w tabeli. Niżej są tylko Lech Poznań i Piast Gliwice, który jako jedyny w stawce nie zdobył jeszcze ani gola, ani punktu.

W następnej kolejce lidera czeka w sobotę trudny egzamin w Szczecinie z Pogonią, a dojdzie też do ligowego klasyka między Widzewem Łódź i Legią

Wisła Płock - Miedź Legnica 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Kristian Vallo (26), 1:1 Chuca (36), 2:1 Davo (38), 3:1 Mateusz Lewandowski (90+1), 4:1 Marko Kolar (90+4)
Żółta kartka - Wisła Płock: Damian Michalski, Dawid Kocyła, Michał Mokrzycki. Miedź Legnica: Jens Martin Gammelby
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
Widzów: 3 105
Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki - Aleksander Pawlak, Damian Michalski, Steve Kapuadi, Piotr Tomasik - Kristian Vallo (68. Damian Rasak), Davo, Dominik Furman (68. Dawid Kocyła), Filip Lesniak (84. Mateusz Lewandowski), Rafał Wolski (78. Michał Mokrzycki) - Łukasz Sekulski (68. Marko Kolar)
Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijuskovic, Jon Aurtenetxe, Jens Martin Gammelby - Kamil Zapolnik (75. Luciano Narsingh), Maxime Dominguez (66. Mehdi Lehaire), Szymon Matuszek, Chuca (83. Maciej Śliwa), Olaf Kobacki - Angelo Henriquez (66. Koldo Obieta)

Wyniki meczów 4. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2022-08-05:

Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
PGE FKS Stal Mielec - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)

2022-08-06:

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 0:0
Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1 (0:1)

2022-08-07:

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1 (0:0)
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)

2022-08-08:

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Piast Gliwice 3 0 0 3 0-5 0 -5

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze