Carlitos w Legii występował w sezonie 2018/19 i na początku kolejnych rozgrywek. Łącznie w 52 meczach zdobył 21 bramek. Natomiast w sezonie 2017/18, jeszcze jako piłkarz Wisły Kraków, został królem strzelców ekstraklasy.

Reklama

Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać Carlitosa. To piłkarz, który doskonale zna ekstraklasę. Ma znakomitą technikę, świetny zmysł taktyczny i doskonale odnajduje przestrzenie w polu karnym. Testy motoryczne i sprawnościowe potwierdziły, że Carlitos jest w dużo lepszej formie fizycznej niż trzy lata temu, gdy opuszczał nasz klub. To naprawdę imponujące. Teraz może dać dużo więcej Legii - powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński, cytowany przez stronę internetową warszawskiego klubu.

"Legia to jest Legia"

"Legia to jest Legia - każdego roku może osiągnąć dobry rezultat w lidze. Mogę obiecać, że dam zespołowi wszystko co mam. Klub dał mi bardzo wiele i chcę oddać przynajmniej tyle, ile od niego dostałem" - podkreślił Carlitos, który będzie występował z numerem 19.

Reklama

Po pięciu kolejkach sezonu 2022/23 Legia zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Od prowadzącej Wisły Płock dzielą ją trzy punkty.