Rakoczy to jeden z najzdolniejszych młodych pomocników w ekstraklasie. Wychowanek UKS 6 Jasło, który już w wieku 13 lat przeniósł się do Cracovii, w tym sezonie zdobył już cztery bramki. Był bohaterem sobotniego meczu z Rakowem Częstochowa, wygranym przez Cracovię 3:0, w którym dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Reklama

Zdaniem trenera Jacka Zielińskiego jest on obecnie najlepszym młodzieżowcem w ekstraklasie. Niedawno, w głosowaniu kibiców, został uznany najlepszym młodzieżowcem sierpnia.

Rakoczy w ekstraklasie zadebiutował 18 maja 2018 roku, ale potem rzadko pojawiał się na boisku, a sezon 2020/21 spędził na wypożyczeniu do 1-ligowej Puszczy Niepołomice. W sumie w ekstraklasie rozegrał do tej pory 42 spotkania, w których zdobył osiem bramek.

Dla Cracovii przedłużenie z Rakoczym kontraktu, który wygasał po tym sezonie, było jednym z kluczowych celów. Krakowski klub zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów. W najbliższym meczu zmierzy się w piątek w Łodzi z Widzewem.

Reklama