Zagłębie w ostatnim meczu rundy jesiennej z Rakowem Częstochowa poprowadził Paweł Karmelita, ale było jasne, że to rozwiązanie tymczasowe po zwolnieniu Stokowca. Już wtedy wśród kandydatów na przejęcie zespołu z Dolnego Śląska był wymieniany Fornalik i teraz włodarze już oficjalnie podali, że były selekcjoner reprezentacji Polski przejmie „Miedziowych”.

Reklama

Naszym numerem jeden na liście od początku był trener Waldemar Fornalik. Doskonale znamy jego atuty. Ma znakomity warsztat szkoleniowy, ogromne doświadczenie i autorytet. Wraz z nowym szkoleniowcem do klubu dołączą również jego stali współpracownicy, którzy wzmocnią nasz sztab. Cieszy mnie, że trener Fornalik widzi w Zagłębiu podobny potencjał, który dostrzegamy jako zarząd. Nasz cel na rundę wiosenną jest jasny - grać dużo lepiej i punktować dużo lepiej, by skończyć sezon w górnej części tabeli – powiedział prezes Zagłębia Michał Kielan.

Fornalik jesienią prowadził Piasta, z którym w sezonie 2018/19 zdobył mistrzostwo Polski, ale wcześniej pracował również m.in. w Ruchu Chorzów, Górniku Zabrze, czy Widzewie Łódź. W lipcu 2012 roku został selekcjonerem reprezentacji Polki, którą prowadził w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwoni nie wywalczyli wówczas awansu i w październiku 2013 roku został odwołany ze stanowiska.

Reklama

Bardzo dziękuję władzom klubu za podjętą decyzję i tym samym za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Liczę, że nasza wspólna praca doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie związani z Zagłębiem Lubin będą usatysfakcjonowani – powiedział trener po podpisaniu umowy z klubem z Lubina.