Dziennik Gazeta Prawana logo

Radomiak sprzedał Mauridesa. Brazylijczyk będzie grał w Niemczech

15 grudnia 2022, 15:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Maurides Roque Junior
<p>Maurides Roque Junior</p>/Newspix
Napastnik Maurides Roque Junior na zasadzie transferu definitywnego przeszedł z Radomiaka Radom do występującego w niemieckiej 2. Bundeslidze FC Sankt Pauli. Brazylijski piłkarz od lipca 2021 roku rozegrał 47 meczów w polskiej ekstraklasie.

Łącznie w barwach Radomiaka wystąpił w 50 spotkaniach. Strzelił w nich 10 goli i zanotował sześć asyst. Ostatnią bramkę zdobył 20 października w wygranym 3:1 starciu z Zawiszą Bydgoszcz w Pucharze Polski. Był podstawowym graczem drużyny. Większość meczów rozpoczynał w pierwszym składzie.

Odejście Brazylijczyka to pierwsza zmiana kadrowa w Radomiaku w trwającym okresie przygotowawczym.

- napisano na stronie Radomiaka.

FC Sankt Pauli zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli 2. Bundesligi z dorobkiem 17 pkt. Znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj