Exposito powinien mecz z Ujpestem zakończyć z przynajmniej jeszcze jednym golem, ale jeszcze przy wyniki 0:0 nie wykorzystał rzutu karnego. Dziesięć minut po tej sytuacji Hiszpan się zrehabilitował, wykorzystał doskonałe podanie swojego rodaka Nahuela Leivy i trafił do siatki.

Na drugą połowę, która na prośbę węgierskiego zespołu trwała 30 minut, trener Ivan Djurdjevic posłał dziesięciu nowych zawodników, a z wyjściowego składu pozostał tylko Leiva.

Dla Śląska był to pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji, ale drugi w okresie przygotowawczym. Przed wylotem do Turcji wrocławianie zmierzyli się z Piastem Gliwice i przegrali 0:1. Kolejny mecz "Wojskowi" rozegrają 15 stycznia, a rywalem będzie rumuńska Universitatea Craiova.

Śląsk po rundzie jesiennej zajmuje 11. miejsce w tabeli ekstraklasy.