W rozegranym przed południem meczu z występującym w niemieckiej Regionalliga Nordost (jedna z grup czwartego poziomu rozgrywek) Chemnitzer FC bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Patryk Sokołowski, Mattias Johansson i Maciej Rosołek.

Kilka godzin później Legia znów zwyciężyła 3:2, a bohaterem sparingu z czwartym zespołem serbskiej ekstraklasy - FK Cukaricki Belgrad - okazał się Ernest Muci. Albańczyk strzelił dwa gole, jednego dołożył Carlitos.

Podopieczni Kosty Runjaica prowadzili w 40. minucie tego meczu już 3:0, ale później rywale zaliczyli dwa trafienia. W 78. minucie serbski nie wykorzystał rzutu karnego - obronił Kacper Tobiasz.

Wcześniej na zgrupowaniu legioniści dwukrotnie zremisowali - z węgierskim Mezokovesd Zsory 0:0 oraz z FK Sabail Baku z Azerbejdżanu 2:2.

W poniedziałek warszawski zespół wraca do Polski.

Zawsze dobrze jest zakończyć zgrupowanie zwycięstwami, z tego powodu możemy być zadowoleni. Rozegraliśmy dwa trudne mecze, na dużej intensywności. Myślę, że wszyscy piłkarze pokazali się z dobrej strony - powiedział trener Runjaic, cytowany na stronie klubu.

Po rundzie jesiennej ekstraklasy stołeczna drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Traci dziewięć do Rakowa Częstochowa. Ligowe zmagania wznowi 29 stycznia spotkaniem u siebie z Koroną Kielce.