Sobotni mecz Miedzi z Górnikiem Zabrze będzie ostatnim, w którym na ławce trenerskiej legnickiego zespołu usiądzie Mokry. Szkoleniowiec przejął "Miedziankę" po 12. kolejce zastępując Wojciecha Łobodzińskiego. Drużyna zajmowała wówczas ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy i cel dla nowego szkoleniowca był jasny – uchronić zespół przed spadkiem. To się jednak nie udało.

Reklama

Najlepszy okres Miedzi

Najlepszy okres Miedź pod wodzą Mokrego miała pod koniec rundy jesiennej, kiedy wygrała z Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze. Wiosną legniczanie wygrali jednak do tej pory tylko raz i definitywnie szanse na utrzymanie stracili po 30. kolejce, w której zremisowali na wyjeździe z Cracovią (1:1). W sumie pod wodzą Mokrego zespół zanotował trzy wygrane, siedem meczów zremisował i 11 przegrał.

Rozstanie z Mokrym to początek dużych zmian w Legnicy, bo latem czeka zespół kadrowa rewolucja. Już z Miedzią pożegnali się m.in. dwaj Grecy Giannis Masouras i Stefanos Kapino. W pierwszej lidze nie będzie też grał Szwajcar Maxime Dominguez, który ma zostać piłkarzem Rakowa Częstochowa.

Początek meczu Miedź – Górnik w sobotę o godz. 17.30.