Legia miała w tym sezonie walczyć o mistrzowski tytuł. Po dobrym początku sezonu i zwycięstwie z Aston Villą w Lidze Konferencji chyba nikt się nie spodziewał, że nagle przyjdzie takie załamanie formy.

Reklama

Exposito idzie na króla, Śląsk na mistrza

Kryzys Legii z zimną krwią wykorzystał Śląsk. Wrocławianie nie pozostawili przyjezdnym żadnych złudzeń. Wbili im aż cztery gole i pewnie sięgnęli po trzy punkty.

Drużyna, która jeszcze w ubiegłym sezonie praktycznie do końca rozgrywek musiała martwić się o ligowy byt, w obecnych rozgrywkach gra jak z nut i jest liderem.

Duży udział w sukcesach drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę ma Erik Exposito. Hiszpański napastnik z 11. golami prowadzi w klasyfikacji na najskuteczniejszego strzelca Ekstraklasy.

Plus kolejki

Reklama

Strzelić dwa gole w jednym meczu mistrzowi Polski to wielka sztuka. Dokonał jej Daisuke Yokota. Gole Japończyka zapewniły Górnikowi Zabrze trzy punkty w pojedynku z Rakowem Częstochowa.

Minus kolejki

Kibice, którzy przyszli w niedzielę na stadion Widzewa mogą czuć się zawiedzeni. Mecz łódzkiej drużyny z Ruchem Chorzów został odwołany. Psikusa sprawiła pogoda. Decyzja sędziego Tomasza Kwiatkowskiego wydaje się słuszna, bo zamiast piłki nożnej mielibyśmy piłkę wodną…

Kontrowersja kolejki

Bartosz Frankowski nie jest ulubieńcem piłkarzy i kibiców. Arbiter z Torunia często podejmuje kontrowersyjne decyzje. Tak też było w ostatnim meczu, który prowadził. 37-letni sędzia po długiej analizie VAR zdecydował się podyktować "jedenastkę" dla Jagiellonii Białystok. Drużyna Zagłębia Lubin czuła się jednak pokrzywdzona w tej sytuacji.

Kiks kolejki

Sokratis Dioudis dał się zaskoczyć Bartłomiejowi Wdowikowi strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramkarzowi w Ekstraklasie nie wypada puszczać takich goli.

Gol kolejki

W 12. kolejce Ekstraklasy najbardziej do gustu przypadła nam bramka zdobyta przez Karola Knapa. Gol nie tylko efektowny, ale też cenny. Dzięki temu trafieniu Cracovia Kraków uratowała remis w starciu z Puszczą Niepołomice.