Według informacji tygodnika "Piłka nożna" Legia rozpocznie współpracę z Nickiem Littlehalesem - trenerem snu, który współpracował z największymi europejskimi klubami. Anglik karierę zaczynał w Manchesterze United. Następnie pracował w Realu Madryt i Chelsea Londyn. Jednak najbardziej znany jest z tego, że był osobistym trenerem Cristiano Ronaldo.

Reklama

Littlehales pomoże piłkarzom Legii

Zadaniem Littlehalesa będzie pomoc legionistom w pomeczowej regeneracji, w której sen odgrywa istotną rolę. Anglik to jeden z największych specjalistów w tej dziedzinie.

Autor książki "Śpij dobrze" przed dwoma laty był gościem w Warszawie na naukowej konferencji "Science 4 football", a ostatnio spotkał się z przedstawicielami Legii w Birmingham przy okazji meczu z Aston Villą. Wicemistrzowie Polski będą korzystać z jego wiedzy na zasadzie współpracy.

Legia ma o co grać na wiosnę

Dobra regeneracja na pewno będzie potrzebna piłkarzom Legii na wiosnę. Podopieczni Kosty Runjaica grać będą na dwóch frontach.

W lidze legioniści zajmują dopiero piąte miejsce i pościg za liderem będzie wymagał nie lada wysiłku. Piłkarze z Łazienkowskiej znacznie lepiej radzą sobie w europejskich pucharach. W lutym zmierzą się z norweskim Molde. Stawką meczu będzie awans kolejnej fazy Ligi Konferencji.

Zimowe zgrupowanie w tureckim Belek

Reklama

W czwartek "wojskowi" rozpoczęli świąteczno-noworoczne urlopy. 10 stycznia wrócą do treningów w Legia Training Center. 14 stycznia zagrają w Książenicach pierwszy sparing z Olimpią Elbląg.

Podczas zgrupowania w Belek, które rozpocznie się 16 stycznia Legia zmierzy się z Kecskemeti TE, Rapidem Wiedeń, Budocnostą Podgorica i Dynamem Kijów. Z Turcji wrócą 30 stycznia, a w dniach 1-8 lutego będą kontynuować przygotowania w ośrodku w Książenicach.

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej w ramach 20. kolejki ekstraklasy z Ruchem Chorzów zaplanowany jest na piątek 9 lutego. W barażach o 1/8 finału Ligi Konferencji legioniści zmierzą się na wyjeździe z Molde FK 15 lutego. Rewanż w Warszawie odbędzie się 22 lutego.