Papszun rok temu zdobył z Rakowem mistrzostwo Polski. Po zakończeniu rozgrywek rozstał się z klubem. Szkoleniowiec liczył na pracę z reprezentacją Polski lub angaż w zagranicznym klubie.

Papszun zastąpi Szwargę

Kadrę po Fernando Santosie przejął Michał Probierz, a zagraniczne kluby nie zabijały się o polskiego trenera. Wszędzie gdzie Papszun był przymierzany pracę ostatecznie dostawał inny kandydat.

Reklama

Po roku bycia na bezrobociu Papszun wrócił na stare śmieci. W roli opiekuna piłkarzy Rakowa zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę. Pod jego wodzą wciąż aktualni mistrzowie Polski na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zajmują 6. miejsce w tabeli Ekstraklasy i nie mają już szans na grę w eliminacjach do europejskich pucharów.

Papszun może rozstać się z Rakowem prze upływem kontraktu

Kontrakt Papszuna z Rakowem będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata. Szkoleniowiec zastrzegł sobie w umowie możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy, gdyby otrzymał ciekawszą ofertę pracy.

Papszun zostanie oficjalnie zaprezentowany 27 maja na konferencji prasowej z udziałem właściciela Rakowa Michała Świerczewskiego