W Gelsenkirchen obie bramki dla gospodarzy zdobył były gwiazdor Realu Madryt Raul Gonzalez. W 60. minucie popisał się kapitalnym uderzeniem woleja, dając prowadzenie ekipie Schalke 2:1. Baskowie, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali głównego faworyta rozgrywek - Manchester United, odpowiedzieli jednak trafieniami Fernando Llorente (strzelił gola także w pierwszej połowie), Oscara de Marcosa i w ostatniej akcji meczu Ikera Muniaina.

>>>Schalke 04 - Athletic Bilbao 2:4 (1:1). Zobacz gole

Podopieczni argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy są już praktycznie jedną nogą w półfinale, a w nim zmierzą się ze Sportingiem Lizbona lub Metalistem Charków. Zespół portugalski, który w 1/16 finału wyeliminował Legię Warszawa, a później Manchester City, długo prowadził z Ukraińcami 2:0, ale dał sobie strzelić bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem.

W innych spotkaniach AZ Alkmaar wygrał z Valencią 2:1, zaś Atletico Madryt w takim samym stosunku pokonało drużynę Artura Sobiecha - Hannover 96. Polski piłkarz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych zespołu niemieckiego.

Rewanże zostaną rozegrane 5 kwietnia.

Wyniki pierwszych meczów 1/4 finału LE:

AZ Alkmaar - CF Valencia 2:1 (1:0) FC Schalke 04 - Athletic Bilbao 2:4 (1:1) Sporting Lizbona - Metalist Charków 2:1 (0:0) Atletico Madryt - Hannover 96 2:1 (1:1)